CV fryzjera i fryzjerki - co powinno zawierać??

CV fryzjera

cv fryzjera

Nasz CV to prawdopodobnie jeden z najważniejszych dokumentów w naszym życiu. Nie da się bowiem ukryć, że w dużej mierze to od niego zależy, czy uda się nam sukcesywnie wejść na rynek pracy, czy jednak będziemy musieli dłużej poczekać na nasze wymarzone stanowisko. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że wiele osób z pisaniem własnego życiorysu ma wiele problemów, nawet jeśli chodzi o tak prosty dokument jakim jest CV fryzjera czy CV kosmetyczki. Oczywiście wynika to z faktu, że ani w szkole, ani na żadnej uczelni wyższej nikt nie daje nam konkretnych przykładów i wyjaśnień odnośnie tego, jak rzeczywiście powinno wyglądać nasze CV. Wobec tego pisanie naszego życiorysu sprawia nam niezwykle wiele problemów. Jednocześnie musimy zadawać sobie sprawę z tego, że CV jest naszym personalnym dokumentem, który tworzony jest na podstawie naszych umiejętności, edukacji oraz doświadczenia. Co więcej, musi być ono precyzyjnie dopasowane do naszego zawodu, a także do stanowiska na jakie aplikujemy. Wobec tego jak powinno wyglądać pierwsze CV fryzjera i fryzjerki?

Umiejętności fryzjera CV

CV fryzjera jest dokumentem, które może otworzyć mu drogę na rynek pracy. Wobec tego CV fryzjer musi być także dokumentem przygotowanym wręcz perfekcyjnie przygotowanym. Standardowe CV fryzjera w dużej mierze nie będzie się aż tak różnić od typowego dokumentu jakim jest nasz życiorys. Warto sobie jednak na samym początku uświadomić, że CV w zawodzie fryzjer musi skupiać się przede wszystkim na umiejętnościach oraz na doświadczeniu. Dlaczego? Otóż śmiało można powiedzieć, że fryzjer to zawód czysto techniczny, bazujący głównie na umiejętnościach praktycznych połączonych z wiedza teoretyczną. Wobec tego przygotowując CV fryzjera na samym początku dokument rozpoczyna się w standardowy sposób. Musi się w nim bowiem znaleźć sekcja z danymi kontaktowymi, a także sekcja "O mnie", która stanowi krótkie podsumowanie zawodowe i jednocześnie przedstawienie osoby fryzjera jako idealnego kandydata do pracy. Oczywiście nie może również zabraknąć sekcji związanej z edukacją, gdzie fryzjer powinien jasno i konkretnie podać nie tylko ukończoną szkołę, ale także wszelakie kursy i szkolenia zawodowe. Pamiętajmy także o tym, by przygotować sekcję związaną z uzyskanymi certyfikatami i dyplomami, która w CV fryzjera spełnia niezwykle istotną rolę. Kolejną kwestią jest wspomniana już sekcja umiejętności. Przede wszystkim koniecznie musimy pamiętać o tym, że jest to sekcja zdecydowanie najbardziej rozbudowana i najbardziej precyzyjna. Dlaczego? Otóż zgodnie z tym co zostało napisane, przykładowe CV fryzjera powinno opierać się głównie na zaprezentowaniu z jak najlepszej strony wszelakich umiejętności technicznych i praktycznych, które dany fryzjer zdobył w toku edukacji i nauki. Jednak jakie są umiejętności fryzjera w CV i w jaki sposób powinny one zostać przedstawione? Otóż koniecznie pamiętajmy o tym, że:

  • umiejętności fryzjera w CV powinny być przedstawione w odrębnej sekcji, tak by były one dobrze widoczne oraz czytelne;
  • każda z umiejętności powinna rozpoczynać się od nowego podpunktu- pamiętajmy bowiem, że dokument ten musi być maksymalnie czytelny oraz przejrzysty tak, by rekruter szybko mógł znaleźć w nim to czego on dokładnie szuka;
  • każda z umiejętności w CV fryzjera powinna być poparta konkretnym przykładem z życia zawodowego lub rozszerzona o dodatkowy opis.

fryzjer cv

Dzięki czytelnemu i rzeczowemu przestawieniu umiejętności w CV fryzjera znacznie zwiększy on swoje szanse na zdobycie wymarzonego zatrudnienia. Co więcej, jeśli zależy nam na tym, by rekruter szybko i sprawnie mógł w tej sekcji znaleźć dosłownie to, czego on poszukuje. Jednocześnie warto poświęcić chwilę na to, by zastanowić się jakie umiejętności rzeczywiście warto wpisać w CV fryzjera? Zawód ten jest dość wymagający, a także czysto praktyczny. Co za tym idzie, większość umiejętności powinna skupiać się na kompetencjach twardych, a następnie wszystko to powinno być sprawnie uzupełnione przed kompetencje miękkie. Jeśli chodzi o umiejętności fryzjera CV warto wyszczególnić chociażby:

  • zdolności manualne - jak wiadomo podczas pracy z kosmykami są one zdecydowanie najważniejsze i to właśnie dzięki nim fryzjer można znacznie wzbogacić swoje CV.
  • sprawne operowanie narzędziami fryzjerskimi - jak wiadomo, to również jest jedną z podstawowych kwestii w zawodzie fryzjera.
  • znajomość produktów fryzjerskich i umiejętność ich szybkiego i sprawnego dobierania- jest to niezwykle ważna umiejętność w CV fryzjera, która jest jednocześnie dowodem na to, że posiada on niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu korzystania z preparatów do włosów;
  • wykonywanie upięć i okazyjnych uczesań - dzięki tej umiejętności fryzjer również znacznie zwiększa swoje szanse na zatrudnienie, gdyż okazyjne upięcia i fantazyjne fryzury oraz umiejętność ich wykonywania jest obecnie wyjątkowo pożądana w tym zawodzie.

Oczywiście powyżej wspomniane umiejętności zaliczają się do sekcji umiejętności twardych. Co za tym idzie, powinny być one uzupełnione również o sekcję związaną z umiejętnościami miękkimi. Są to kompetencje, które czysto wynikają z osobowości fryzjera. Jak wiadomo w tym zawodzie praktycznie przez cały czas ma się kontakt z klientami, a co za tym idzie, warto o nich również wspomnieć. Najważniejsze umiejętności jakie powinny się znaleźć w tej sekcji to między innymi:

  • łatwość w nawiązywaniu kontaktu - to jest głównie najważniejsze podczas pracy z klientem;
  • empatia - również jest to wyjątkowo umiejętność miękka, która pozwala na sprawną współpracę w klientami;
  • zrozumienie - to również kolejna z ważnych umiejętności, która pozwoli na wysłuchanie i zrozumienie potrzeb klienta w zakładzie fryzjerskim.

Oczywiście do tych umiejętności można wiele dodać i jeszcze bardziej tę sekcję rozwinąć.

cv fryzjer

Przykładowe CV fryzjer

CV fryzjera wzór to jeden z najbardziej poszukiwanych dokumentów w sieci. Nie da się bowiem ukryć, że samodzielne przygotowanie takiego dokumentu może być wyjątkowo wymagające, szczególnie w momencie kiedy tworzymy swoje pierwsze CV dla fryzjerki lub fryzjera. Jednak CV fryzjer przykłady to rzeczywiście bogaty zbiór tego typu dokumentów, jakie możemy znaleźć bezpośrednio w sieci. Szablon CV fryzjer może nam znacznie pomóc przy tworzeniu odpowiedniego dokumentu. Pamiętajmy również, że CV wzór fryzjer może być stworzony przy pomocy darmowego lub płatnego kreatora CV. Takie narzędzia internetowe pomagają nam w przygotowaniu odpowiednich sekcji w naszym życiorysie. Jednocześnie pamiętajmy o tym, że CV wzór fryzjerki to nic innego jak tylko i wyłącznie szablon, na którym możemy się wzorować podczas tworzenia własnego dokumentu. Jednocześnie wzór CV fryzjerki nie powinien być naszym finalnym dokumentem. Jest to jedynie pomoc, na której możemy się wzorować, a jednak nie powinniśmy kopiować dosłownie wszystkiego, co znajdziemy w CV fryzjer przykłady. Pamiętajmy bowiem, że nasze CV to nasz osobisty i personalny życiorys, w którym powinny się znaleźć nasze własne informacje, umiejętności oraz ścieżka edukacyjna. Warto powiedzieć, że na CV fryzjer wzór możemy faktycznie się wzorować, jednocześnie czerpać inspirację odnośnie rozkładu sekcji i ujęcia poszczególnych informacji. Nasz życiorys mimo wszystko powinien mieć osobisty i indywidualny charakter.