CV kosmetyczki - co powinno się w nim znaleźć?

CV kosmetyczki

CV kosmetyczki - co powinno się w nim znaleźć

Jeśli marzy Ci się praca kosmetyczki, a nie wiesz, jak napisać wysokiej jakości CV na to stanowisko, to trafiłaś w odpowiednie miejsce. W tym artykule dokładnie powiemy, jak stworzyć skuteczne CV, aby nie czekać zbyt długo na upragnioną rozmowę kwalifikacyjną. Zdradzimy, jakie zainteresowania CV kosmetyczki powinno posiadać oraz jakie umiejętności kosmetyczki do CV są pożądane. Dodatkowo podamy przykładowe CV kosmetyczki, wymieniając, co powinno znaleźć się w poszczególnych jego sekcjach.

Umiejętności kosmetyczki do CV

Umiejętności to niezwykle ważny element każdego CV. Nie inaczej jest w przypadku tworzenia CV na stanowisko kosmetyczki. To, jakie konkretnie umiejętności tam wpiszemy, zależy głównie od tego, jaka jest specyfika stanowiska, o które się staramy. Warto jednak postawić na te informacje, które są widoczne w ogłoszeniu o pracę. Pracodawca chce, żeby potencjalni kandydaci na stanowisko spełniali jego wymagania, więc będzie zadowolony, jeśli zobaczy, że dana osoba ma wpisane w sekcji z umiejętnościami w CV te wartości, które on szczególnie ceni. Poniżej znajduje się kilka przykładowych umiejętności, które można zawrzeć w CV kosmetyczki:

 • Złuszczanie, nawilżanie skóry twarzy, szyi oraz dekoltu,
 • Znajomość preparatów kosmetycznych,
 • Umiejętność obsługi lamp i aparatów, używanych w pracy w gabinetach kosmetycznych,
 • Wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, tj. oczyszczanie, złuszczanie, a także nawilżanie skóry twarzy, szyi i dekoltu.
 • Wykonywanie masażu dłoni lub stóp,
 • Z pewnością bardzo cenione będą osoby, które potrafią wykonywać różne zabiegi specjalistyczne jak: peeling enzymatyczny czy mikrodermabrazja diamentowa. Warto dodać je do umiejętności, jeśli potrafimy je wykonywać.

CV kosmetyczka zainteresowania

Część osób może pominąć tę sekcję w trakcie swojego CV, uważając, że nie jest to coś, co mogłoby im pomóc w zdobyciu danej pracy. Takie osoby zastanawiają się pewnie, do czego miałaby posłużyć pracodawcy wiedza o ich umiejętnościach. Okazuje się, że jest proste i klarowne wyjaśnienie na ten temat. Dotyczy to również osób, które składają CV na stanowisko kosmetyczki. Pracodawca chce po prostu poznać lepiej osobę, która będzie u niego pracowała. Czasami nasze zainteresowania potrafią wiele powiedzieć o nas samych. Warto wykorzystać zatem tę sekcję w CV, aby jeszcze bardziej przekonać do siebie pracodawcę. Ludzie, którzy zazwyczaj wybierają pracę w branży beauty, robią to, ponieważ jest to ich pasja. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby w sekcji z zainteresowaniami, zawrzeć informację na ten temat. Lepiej jest też unikać oklepanych sformułowań w tej sekcji, które pracodawca widzi praktycznie w każdym CV, czyli: „Moje zainteresowania to książka, muzyka, film”. W takim przypadku może lepiej jest całkiem pominąć tę sekcję. Głównym celem CV jest przykucie uwagi potencjalnego pracodawcy i pokazanie, że to my jesteśmy najlepszą osobą na dane stanowisko. Warto jest się wysilić i ciekawie opisać swoje pasje. W ten sposób szanse na to, że pracodawca będzie chciał nas zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną , znacząco wzrosną. Nie jest to jednak sekcja w CV, której trzeba poświęcić zbyt dużo miejsca. Wystarczy, że zawrzemy w niej 2 bądź 3 ciekawie sformułowane zainteresowania, które wiemy, że będą stanowiły o wartości dodanej naszego dokumentu.

CV dla kosmetyczki

CV kosmetyczka bez doświadczenia

Nie ma co ukrywać, że posiadane doświadczenie, jest bardzo ważnym elementem praktycznie w każdym CV. Co jednak, gdy jeszcze tego doświadczenia nie mamy? Cóż, można temu w pewnym stopniu zaradzić, biorąc udział w różnych kursach i odbywając praktyki w salonach kosmetycznych.

Jeśli nie mamy jeszcze porządnego doświadczenia w pracy, o którą aplikujemy, nie ma co naginać rzeczywistości, wpisując w CV informacje, które nie mają potwierdzenia. Należy po prostu napisać to, co jest prawdą, nawet jeśli nasze szanse na otrzymanie danej pracy przez to spadną. Rozwijanie siebie w danej dziedzinie sprawi, że po pewnym czasie będzie można tę sekcję w CV zaktualizować, a zanim to się nie stanie, można skupić się na innych informacjach w dokumencie, które będą mogły w części to zrekompensować. W CV kosmetyczki bez doświadczenia należy przede wszystkim skupić się na podkreśleniu innych zalet, które posiadamy. Nie mając jeszcze doświadczenia w zawodzie, oprócz zawarcia tej informacji, można podkreślić w zainteresowaniach swoją wielką pasję do tego zawodu, a także podać potencjalne umiejętności, które posiadamy i które mogą w owym zawodzie się przydać.

CV kosmetyczka przykład

W internecie bez problemu można natrafić na przykładowy wzór CV kosmetyczki, z którymi warto się zapoznać. Zawsze można też skorzystać z gotowego rozwiązania, jakim jest generator cv. Dzięki niemu będziemy mogli dostać gotowe CV dla kosmetyczki. Możliwe jest nawet zrobienie CV kosmetyczki po angielsku. Poniżej znajduje się przykładowe CV kosmetyczki, w którym podane zostały wszystkie najważniejsze informacje, jakie powinno się znaleźć w naszej odpowiedzi od ogłoszenia o pracę. Zostało to podane w podpunktach, w którym każdy podpunkt odpowiada jednej sekcji w CV:

 1. Podstawowe informacje o sobie – pisanie CV zaczynamy od kilku podstawowych informacji na swój temat. Podajemy swoje imię i nazwisko, dane kontaktowe i możemy opcjonalnie podlinkować adres do profilu na Linkedln. Warto także zadbać o jakąś fotografię, cv ze zdjęciem zawsze jest lepsze, niż te bez.
 2. Podsumowanie i cele zawodowe – następnie przechodzimy do podsumowania zawodowego. To sekcja, w której krótko opisujemy swoje kompetencje. Piszemy, kim jesteśmy, jakie mamy doświadczenie i co jest naszym największym atutem. Poza tym warto wspomnieć, dlaczego chcemy pracować w tym konkretnym salonie.
 3. Umiejętności specjalistyczne i miękkie – kolejna sekcja to ta z umiejętnościami. Można podzielić ją na dwie części (umiejętności specjalistyczne i miękkie), dzięki czemu tekst będzie bardziej przejrzysty. W tych pierwszych wypisujemy te umiejętności, które sprawią, że pracodawca zobaczy, jakim ekspertem, jesteśmy jako kosmetyczka. W tych drugich natomiast warto wypisać cechy charakteru, dzięki którym pracodawca zobaczy, że potrafimy pracować z klientami.
 4. Doświadczenie i obowiązki – to sekcja, w której możemy pochwalić się posiadanym doświadczeniem. Warto w tej sekcji zastosować zasadę odwróconej chronologii, dzięki czemu pracodawca najpierw zapozna się z ostatnimi stanowiskami, które piastowaliśmy. Dobrze będzie, jeśli dodatkowo wypiszemy obowiązki, które wykonywaliśmy w trakcie pracy na danym stanowisku. W przypadku braku posiadania doświadczenia w zawodzie warto wspomnieć o ukończonych kursach, pracy w wolontariacie, czy innych wykonywanych zawodach, które mają jakieś cechy wspólne z pracą kosmetyczki.
 5. Wykształcenie i kursy – zawód kosmetyczki wymaga konkretnego wykształcenia, dlatego koniecznie w tej sekcji należy wspomnieć o ukończonych studiach policealnych bądź studiach kosmetologicznych. Warto także wymienić kursy i szkolenia , w których braliśmy udział, dzięki czemu pracodawca zobaczy, że chcemy się rozwijać w danym zawodzie.
 6. Zainteresowania – to ostatnia sekcja w naszym CV, która może stanowić duży jego atut. Dotyczy to szczególnie tych osób, które nie mają zbytniego doświadczenia w zawodzie kosmetyczki. Warto wymienić te hobby, które mają odniesienie do pracy kosmetyczki. Można np. wspomnieć o jakimś kreatywnym hobby jak rękodzieło artystyczne. Trzeba pamiętać o tym, że sekcja ta nie musi być zbyt rozległa. Wystarczą 2-3 konkretne zdania.