grafik komputerowy cv

Gdy szukamy pracy jako grafik komputerowy, to musimy zdecydowanie być kreatywni, mieć wyczucie stylu oraz wyróżniać się. Zanim potencjalnemu pracodawcy pokażemy swoje umiejętności, to będzie miał tylko i wyłącznie nasze CV i list motywacyjny.

Chyba nie trzeba nikomu mówić, że na stanowisko grafika komputerowego, można zaszaleć z CV. Tradycyjne curriculum vitae się tutaj nie sprawdzi. Sprawdźmy jak stworzyć CV, które przedstawi nas jako idealnego kandydata na stanowisko kreatywne.

CV grafik komputerowy

CV grafika musi agencji reklamowej zapaść w pamięć. Czy wiesz, że rekruter dosłownie przez kilka sekund spogląda na Twoje CV grafik i decyduje, czy wyląduje ono w niszczarce czy też zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Jeśli nie wiedziałeś, to już wiesz.

Każdy kandydat powinien się w pierwszej kolejności dowiedzieć jak napisać CV. Jest to niezbędne, aby później nie odpaść już na pierwszym etapie. Wbrew pozorom do agencji reklamowych wcale nie jest tak łatwo się dostać.

Na pewno korzystanie z gotowych szablonów nie świadczy o nas dobrze. Specjalista ds rekrutacji od razu oceni nas jako osobę mało kreatywną. Aplikując na takie stanowisko nie możemy sobie pozwolić na taką ocenę, ponieważ jest to równoznaczne z pozbyciem się wszelkich nadziei.

Jakie powinno być CV grafika komputerowego?

Grafika komputerowa jest dziedziną, której nie możemy się nauczyć. Dokształcić tak, ale wymaga jednak nieszablonowego myślenia, co jest trudne w opanowaniu.

W swoim CV musimy zawrzeć wszystkie najważniejsze informacje. Jednak zanim przejdziemy do konkretów, to powiedzmy sobie, że praca grafika komputerowego polega na realizowania różnego rodzaju projektów.

Będą to projekty graficzne bardziej i mniej wymagające. Pierwszym z nich, który zrealizujemy to poprawnie zaprojektowane dokumenty aplikacyjne.

CV grafik komputerowy musi być szalone. Nie powinno tutaj brakować treści, ale także wielu ozdobników. Wszystko musi być zrobione ze smakiem.

Oczywiście stworzone projekty grafiki muszą być z wyższej półki. Po prostu chodzi nam o kreatywne CV grafika, które będzie zrobione na najwyższym poziomie.

Jeśli spalimy się na tym elemencie, to może być naprawdę trudno w przejściu do kolejnego etapu. Sprawdźmy teraz jakie konkretne informacje powinny się znaleźć w CV grafika komputerowego.

CV grafik komputerowy

CV grafik umiejętności

Na pewno w sieci znajdziemy CV grafik komputerowy wzór, czy też CV grafik umiejętności. Możemy się tymi wzorami sugerować, ale pod warunkiem, że pochodzą one z wiarygodnego źródła.

Zacznijmy od doświadczenia zawodowego. Doświadczenie zawodowe jest niezmiernie ważne. W CV nie może go zabraknąć.

Także, gdy przeglądamy wzór CV, to ono się tam znajduje. Pewnie jako kreatywny grafik komputerowy miałeś sporo zleceń i doświadczenie zawodowe jest dosyć szerokie. Jednak nie wpisujmy kilkanaście miejsc swojej dotychczasowej pracy.

Umieśćmy w CV tylko te najważniejsze zlecenia, z których jesteś dumny. Możemy zrobić także podsumowanie zawodowe, co dla rekrutera jest bardzo cenne.

Podsumowanie zawodowe sprawia, że rekruter jest jeszcze szybciej w stanie ocenić, czy nadajemy się do pracy w jego firmie, czy też nie.

Poza doświadczeniem bardzo ważne jest oczywiście wykształcenie. Jakie wykształcenie najlepiej mieć na stanowisku grafika?

Wykształcenie grafika może być tak naprawdę bardzo szerokie. Są graficy po informatyce, po Akademii Sztuk Pięknych, a są także tacy, którzy jedynie ukończyli specjalistyczne kursy.

Aplikując na konkretne ogłoszenie, wiemy czego w tym aspekcie wymaga pracodawca. W niektórych przypadkach studia magisterskie nie są potrzebne, ale są także pracodawcy, którzy wymagają, aby kandydat był absolwentem grafiki, czy też fotografii produktowej. Potrzeby rekrutacji są różne.

Kolejny bardzo ważny element to umiejętności graficzne i inne, które na tym stanowisku się przydadzą.

Przykładowe umiejętności z zakresu grafiki komputerowej, które są przydatne to na pewno znajomość html, umiejętność tworzenia stron www, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność pracy w grupie, tworzenie animacji komputerowych, umiejętność posługiwania się programami graficznymi (Adobe Photoshop), zajmowanie się fotografią komputerową, ocena strony www, jak i znajomość języka angielskiego.

Możemy się także skupić na opisie konkretnych czynności. Nie zapominajmy wspomnieć o obsłudze pakietu Adobe, ponieważ jest to bardzo ważna umiejętność.

cv grafika

CV grafik komputerowy przykład

CV grafika przykłady są spore. Zauważmy, że w każdym z nich znajduje się miejsce na zrealizowane projekt. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest to równoznaczne z doświadczeniem zawodowym.

CV grafik komputerowy przykład może być przez nas brany pod uwagę, ale możemy także zaprojektować wszystko od A do Z.

Na pewno w życiorysie grafika nie pomijajmy już przez siebie zrealizowanych projektów. Na pewno mamy już na koncie zrealizowane projekty, którymi warto się pochwalić.

Rekruterem dzięki nim może od razu ocenić jak radzimy sobie w projektowaniu graficznym oraz w konkretnym projektowaniu grafik. Jest także w stanie ocenić, czy umiejętność obsługi Adobe Photoshop także nie jest zmyślona.

Na kłamstwo w CV nie warto się decydować. Gdy chcemy zostać grafikiem komputerowym i okłamiemy, że mieliśmy doświadczenie w projektowaniu stron www, a później nie będziemy wiedzieć jak do tego się zabrać, to szybciej stracimy tę pracę niż ją dostaliśmy.

Bardzo często nasze umiejętności są już weryfikowane na rozmowie o pracę. Gdy powiemy, że zajmowaliśmy się fotografią produktową, to możemy zostać poproszeni o wykonanie zadania właśnie z nią związanego.

Wiemy już, że grafik komputerowy ma dosyć nietypowe CV. Jednak jeśli potrzebujesz CV, to nie powinieneś zapominać o zaznaczeniu poszerzania swojej wiedzy.

Jest to w zawodzie grafika bardzo ważne. Mamy na myśli kursy i szkolenia w CV. Materiały marketingowe zmieniają się. Tak samo jak strony internetowe.

My musimy obowiązkowo nadążyć nad wszelkimi trendami. Jeśli chcemy, aby dana firma była z nas zadowolona, to nie możemy osiąść na laurach. Nie jest to dobre ani dla firmy, ani też dla nas samych. Możemy z jednej strony zawodowo realizując wytyczne firmy, a z drugiej wciąż możemy się rozwijać.

Jest to chyba najlepsza droga, którą możemy obrać. Czasami jesteśmy w ogłoszeniu proszeniu o dodanie listu motywacyjnego. w formacie pdf.

Dla wielu grafików jest to spora przeszkoda. Jak jeszcze byli w stanie napisać skuteczne CV, to z listem motywacyjnym miewają problemy.

List motywacyjny grafika komputerowego

Wiemy już jak powinno wyglądać CV grafika komputerowego. Zawsze można skorzystać ze specjalnego kreatora CV. Nie jest jednak tak prosto, gdy czeka nas jeszcze do napisania list motywacyjny grafik.

Tak naprawdę to w liście motywacyjnym opisujemy w formie listu wszystko to co zawarte jest w CV, ale przekonując jednocześnie dlaczego to właśnie my jesteśmy idealnym kandydatem na to stanowisko. W celu prowadzenia rekrutacji w miarę szybkiej list motywacyjny jest kluczowy.

Wiemy już, że studia w CV powinny się znaleźć. Z kolei w liście motywacyjnym możemy nieco ten wątek rozszerzyć. Szczególnie gdy udało się nam skończyć renomowaną uczelnię.

Jeśli była to Akademia Sztuk Pięknych, to nie zastanawiajmy się ani chwilki nad wspomnieniem o niej w liście motywacyjnym.