Szukasz pracy, wysyłasz swoje oferty, ale pracodawcy nie zapraszają Cię na rozmowę? Zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje? Masz dobre wykształcenie, wieloletnie doświadczenie, ale rekruterzy zapraszają na rozmowę innych kandydatów? Prawdopodobnie CV, które wysyłasz dyskwalifikuje Cię już w pierwszym etapie rekrutacji. Musisz to zmienić i stworzyć profesjonalne dokumenty. W tym celu warto skorzystać kreatorów CV, dzięki którym życiorys będzie zachęcał do dalszego kontaktu.

Jak powinien wyglądać idealny szablon CV?

Wiesz, że o tym, czy zostaniesz zaproszony na rozmowę, decyduje kilka sekund? Właśnie tyle czasu rekruterzy poświęcają na zapoznanie się z cv. To mało, ale dzięki temu, że z dokumencie zostaną zastosowane kluczowe formaty cv wystarczy, aby wychwycić najważniejsze informacje. Tworząc życiorys, należy dopasować go do konkretnego pracodawcy, trzeba zwrócić uwagę na obowiązujące standardy. CV powinno być podzielone na poszczególne sekcje, dzięki czemu dokument będzie czytelny. Szablony cv pomogą stworzyć profesjonalny dokument w kilka minut. Warto z tego skorzystać i zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy.

Podstawowe informacje w CV

Życiorys należy zacząć od przedstawienia swoje osoby. W nagłówku powinny znaleźć się dane osobowe oraz dane do kontaktu. Należy podać swoje imię, nazwisko, adres, telefon, adres e-mail. Przydatny może być również tytuł naukowy lub zawodowy. Kolejna sekcja to podsumowanie zawodowe. Należy w nim umieścić podstawowe informacje o kandydacie, krótki opis najważniejszych doświadczeń i sukcesów. Warto wyjaśnić, dlaczego ta oferta pracy wydała się interesująca oraz opisać swoje cele zawodowe. Kolejny i najważniejszy punkt to doświadczenie. Tutaj należy opisać:

 • Stanowiska i obowiązki, które są związane z wymaganiami w ogłoszeniu,
 • Sukcesy i osiągnięcia, które pozwolą wyróżnić się na tle innych kandydatów. W tej sekcji można pochwalić się ważnym projektem czy wygranym konkursem. 
 • Wykonywane obowiązki z podziałem na kategorie.
 • Posiadane umiejętności, tzn. znajomość języków obcych, znajomość obsługi konkretnych programów oraz kompetencje miękkie, które mogą być przydatne na nowym stanowisku pracy. Obecnie pracodawcy bardzo cenią takie cechy jak komunikatywność, umiejętność radzenie sobie ze stresem i pracą pod presją czasu, kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, chęć do nauki, pozytywne nastawianie.
 • Wykształcenie – należy zacząć od ostatnio ukończonej szkoły. Można również opisać wcześniejsze wykształcenie, o ile ma związek z rekrutowanym stanowiskiem.
 • Zainteresowania – warto dodać kilka szczegółów, np. rodzaj ulubionej muzyki czy ukochaną dyscyplinę sportu.
 • Klauzula o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Bez tego CV nie będzie mogło zostać rozpatrzone.

Standardy tworzenia dokumentów zmieniają się regularnie, ale dzięki darmowym szablonom cv napisanie życiorysu nie będzie problemem. Każda osoba, nawet bez dobrej znajomości obsługi komputera, będzie wiedziała, jak napisać cv, które zainteresuje pracodawcę.

Jak wzbudzić zainteresowanie pracodawcy?

CV, czyli curriculum vitae musi wyglądać profesjonalnie, estetycznie i starannie. Musi być wydrukowane je na dobrej jakości papierze, najlepiej białym. Jeżeli chcemy wykazać się kreatywnością, możemy wybrać papier kolorowy, najlepiej jasny np. beż czy krem. Większą uwagę przekłuje cv ze zdjęciem, dlatego mimo, że nie jest to obowiązkowe, najlepiej w dokumencie umieści aktualną fotografię. Aby zwiększyć wiarygodność, do CV można dołączyć referencje. To znak dla pracodawcy, że kandydat do pracy może dużo dobrego wnieść do firmy. Jeżeli dokument jest niechlujny, informacje są podane w złej kolejności, brak podstawowych danych o umiejętnościach i doświadczeniu, nie ma co liczyć, że kandydat zostanie zaproszony do kolejnego etapu rekrutacji.

Dlaczego warto korzystać z kreatorów CV?

Samodzielne stworzenie profesjonalnego CV nie jest proste. Wymaga dużej wiedzy, znajomości obowiązujących standardów, jest czasochłonne. Rozwiązaniem są darmowe kreatory CV, które umożliwiają stworzenie CV w kilka minut. Zawierają przykładowe wzory cv, dzięki którym można wybrać najbardziej pasujący i nowoczesny dokument. Inne korzyści wynikające z generatorów to:

 • Duży wybór wzorów, możliwość zapoznania się z przykładowymi cv,
 • Oszczędność czas – samodzielne stworzenie dokumentu jest czasochłonne, dzięki generatorom dokumentów jest szybkie i proste, zajmuje kilka minut,
 • Treść jest prawidłowa ułożona, odpowiada aktualnym wymaganiom,
 • Dokumenty można dopasować do własnych potrzeb i upodobań,
 • Obsługa jest prosta i intuicyjna, każda osoba poradzi sobie z napisaniem życiorysu,
 • Kreator układa podane informacje chronologicznie, nie trzeba robić tego samodzielnie,
 • Oszczędność pieniędzy, ponieważ darmowe generatory są tak samo dobre, jak płatne wersje,

Wybór odpowiedniego szablonu CV jest prosty i szybki. Warto dopasować wzór CV do stanowiska pracy, a na pewno pracodawca zaprosi kandydat na rozmowę. Dopasowany szablon dokumentu to ważny element, ułatwiający zdobycie pracy.