Jak wpisać w CV trwającą pracę

CV stanowi naszą, osobistą wizytówkę, która ma szansę wprowadzić nas na rynek pracy. Jednak pisania życiorysu nie nauczymy się ani w szkole, ani także na wyższym uniwersytecie. Musimy więc tę umiejętność wypracować sobie samodzielnie - często przy wykorzystaniu metody prób oraz błędów. Jednym z najczęstszych problemów jest moment, w którym decydujemy się na zmianę trwającej pracy. Wówczas w życiorysie powinna pojawić się adnotacja o tym, że mamy wciąż ważny kontrakt z konkretną firmą. Wobec tego, jak wpisać w CV trwającą pracę?

Jak napisać w CV, że nadal pracuję?

Nie da się ukryć, że wiele osób decyduje się na zmianę pracy lub ścieżki kariery w momencie, kiedy posiadają ważny kontrakt z obecnym pracodawcą. Zdarza się, że nawet w przypadku umowy na stałe, podejmujemy decyzję o konieczności wprowadzenia zmian i rozglądamy się za nową pracą. W tym wypadku pojawia się pewna kontrowersja. Zwykle w CV wpisujemy swoje doświadczenie i rozsyłamy je w momencie, kiedy umowa wiążąca nas z danym pracodawcą wygasa. W tym przypadku, jest jednak zupełnie inaczej. Pojawia się więc pytanie jak napisać w CV, że nadal pracuję? Czy muszę podawać taką informację? Okazuje się, że:

  • istnieje konieczność wpisania tego w CV - praca obecnie trwająca wiąże nas z pracodawcą kontraktem, co z kolei wiąże się w koniecznością zachowania odpowiedniego okresu wypowiedzenia, w zależności od umowy. To z kolei da przyszłemu pracodawcy do zrozumienia, od kiedy będziemy w stanie rozpocząć kolejną pracę;
  • wpisanie w trwającej pracy jest także praktycznym rozwiązaniem - to niezbity dowód na to, że wciąż pozostajemy aktywni na rynku zawodowym i nie mamy przerwy.

Oczywiście, wpisanie obecnej pracy w CV to także pewność dla przyszłego pracodawcy, że otrzyma on aktualne referencje, który pomoże mu nieco dokładniejszy sposób poznać nowego pracownika, a także określić jego słabe i mocne strony. Nie da się ukryć, że np. zainteresowania w CV, dane osobowe oraz dotychczasowe doświadczenie stały się już standardem.

Jednak wpisanie obecnej pracy nadal wzbuda wiele problemów i wątpliwości. Wobec tego, jak wpisać w CV trwającą pracę? Oto kilka wskazówek:

  • chronologia w CV musi zostać zachowana - wpisując swoje doświadczenie zawodowe w CV, musimy zadbać o pełną chronologię, warto pamiętać, że rozpoczyna się CV praca od teraz - od konkretnego momentu, w którym jesteśmy zatrudnieni, następnie można przechodzić do wcześniejszego doświadczenia zawodowego;
  • wpisanie w CV obecnie trwającej pracy ogranicza się jedynie do podania odpowiednich dat - w rzeczywistości, każdą dotychczasową pracę należy opisać datą "od" i "do". W przypadku stale trwającej pracy, można podać jedynie datę początku, bez precyzyjnego określenia daty końca umowy.

Wiele osób zastanawia się jak napisać w CV, że nadal pracuję? Jak można zauważyć, nie jest to trudne. Wiele zależy także od rodzaju stanowiska, na które obecnie aplikujemy. Możemy bowiem zaznaczyć, że pracujemy w danej firmie od konkretnej daty, a następnie opatrzyć ją dopiskiem "obecnie" zamiast daty końcowej. Co ciekawe, niektórzy decydują się także na to, by nadmienić, jak długi okres wypowiedzenia posiadają.

Trzeba sobie również uzmysłowić to, że wpisanie w CV trwającej pracy nie przekreśla naszych szans na zdobycie wymarzonego stanowiska. Można powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie. Zastanawiając się więc jak wpisać w CV trwającą pracę, warto potraktować to jako swój największy atut. Wynika to z prostego powodu. Wiele korporacji i prężnie rozwijających się firm jest skłonnych - o wiele bardziej - zatrudnić pracownika, jeśli nie ma on "przerwy" w pracy zawodowej, nawet w momencie, kiedy będą oni musieli poczekać aż okres jego wypowiedzenia dobiegnie końca. Jest to bowiem dowód na to, że pracownik pozostaje aktywny, posiada rytm pracy, a także jest na bieżąco ze wszystkimi zmianami, jakie dotyczą konkretnej branży. Jednym słowem można powiedzieć, że wciąż trwająca praca w naszym CV, jest jedną z największych zalet.

Podsumowując kwestię tego, jak wpisać w CV, że nadal pracuję, warto powiedzieć, że nie jest to żadnym utrudnieniem. Wystarczy pominąć datę zakończenia stosunku pracy, a w jej miejscu wpisać "obecnie". Tyle wystarczy, by skutecznie zmodyfikować swoje CV. Jeśli jednak nadal pojawiają się problemy odnośnie tego, jak zamieśćić taką informację w swoim życiorysie, można skorzystać z pomocy jaką jest CV kreator. Dzięki niemu będzie można w estetyczny i szybki sposób przygotować swój profesjonalny życiorys. Narzędzie komponuje CV na podstawie informacji, które wpiszemy w odpowiednie pola. Następnie możemy również edytować i zmieniać psozczególne sekcje CV tak, by jak najlepiej dopasowało się ono do charakterystyki i typu firmy, do której obecnie aplikujemy. Wpisanie trwającej pracy w CV nie jest więc wcale takie trudne, jak może się nam to wydawać!