doświadczenie w CV - korepetycje

Gdy poszukujemy pracy, to musimy skupić się na swoim CV. Musimy czymś przyciągnąć uwagę rekrutera oraz potencjalnego szefa. Specjalista ds rekrutacji ocenia większość kandydatów właśnie na podstawie CV.

Czy w CV warto uwzględniać korepetycje?

Jeśli aplikujesz na stanowiska nauczyciela, to musisz pochwalić się swoimi umiejętnościami oraz doświadczeniami. Gdy wykonywaliśmy już obowiązki nauczyciela, to koniecznie musimy o tym wspomnieć w swoim curriculum vitae.

Czy jeśli pracowaliśmy jako korepetytor, to powinniśmy tę informację zawrzeć w swoim CV? Jest to zależne od kilku aspektów. Jeśli pracowaliśmy już jako nauczyciel, to tak naprawdę to interesuje naszego pracodawcy. Inne kwestie są mniej znaczące. Gdy wspomnimy tylko o udzielanych korepetycjach, to tak naprawdę działa to na Twoją niekorzyść. Pod żadnym pozorem nie pomijajmy ważniejszych swoich doświadczeń oraz piastowanych stanowisk. Pracodawca musi się zainteresować naszym CV. Oczywiście możesz o tym nadmienić w CV wszystkie szkolenia, prace, zainteresowania oraz obowiązki, ale pamiętajmy, że pracodawca może nie mieć czasu na czytanie tylu informacji. W przypadku pracy nauczyciela najważniejsze jest doświadczenie. Pracodawcę właśnie to interesuje. W końcu nie poszukuje korepetytora, a nauczyciela. Jednak jeśli nie mieliśmy wcześniej doświadczenia w pracy nauczyciela, to doświadczenie przy udzielaniu korepetycji jest bardzo ważne.

jak wpisać korepetycje w CV

Udzielanie korepetycji jako doświadczenie zawodowe - jak je wpisać w CV?

Czy jesteś pewien swoich umiejętności? Jeśli tak, to przekonaj do siebie przyszłego szefa. Wykształcenie to nie wszystko. Jeszcze raz przeczytajmy ogłoszenie. W nim na pewno znajdziemy kilka wskazówek. Jak umieścić udzielanie przez nas korepetycji w CV? Po prostu powinniśmy wspomnieć, że na przykład na studiach przez okres 3 lat udzielaliśmy korepetycji z konkretnego przedmiotu. Czasami zawarcie doświadczenia jakim jest udzielanie korepetycji w CV, sprawi, że będziemy mogli się spotkać z potencjalnym pracodawcą.

Przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisku nauczyciela

Pamiętajmy także, aby uzupełnić kursy i szkolenia w CV. Dzięki tym informacjom pracodawca zna lepiej kandydata. Gdy staramy się o pracę, to, musimy umieć się sprzedać. Poza CV, potencjalny pracownik powinien także się przygotować na niejedno pytanie, które pojawi się podczas rozmowy. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której jesteśmy na rozmowie zaskoczeni.

Określenie poziomu znajomości języka angielskiego

Wolontariat w CV to kolejna rzecz, którą warto w CV zamieścić. Świadczy to o tym, że kandydat nie obawia się dodatkowych obowiązków i chętnie je wykonuje nawet nieodpłatnie. W zawodzie nauczyciela przydaje się również język obcy. Gdy potrafimy porozumiewać się w języku angielskim, to napiszmy o tym.

Tylko informacje zgodne z prawdą

Na rozmowie kwalifikacyjnej zostanie wszystko zweryfikowane. W związku z powyższym z czymś takim nie możemy kłamać, a nawet lekko koloryzować swoich umiejętności. Możesz przez pracownika firmy zostać zdemaskowany i o pracy możesz tylko pomarzy.

cv korepetycje

Podsumowanie

Jak widać na załączonym obrazku, życie osoby szukającej pracy nie jest takie łatwej. Plusem jest to, że przynajmniej szukając pracy jesteśmy w stanie polepszyć swoje umiejętności. Czasami jednak to, czy znajdziemy pracę, zależy troszkę od szczęścia. Warto poczytać na ten temat nieco wskazówek. Masz czas, aby napisać dobrze swoje CV oraz rzeczywiście się przygotować. Porady z całą pewnością się sprawdzą. Nie łudźmy się, że po złożeniu jednej aplikacji uda się nam znaleźć pracę. Wiadomości zwrotne zwykle nie przychodzą tak szybko. Wszystkiego można się spodziewać. Później dojdziemy do wniosku, że napisać CV jest łatwo, ale dostać się na rozmowę kwalifikacyjną już nie. W przypadku kobiet minusem jest brak wiary w siebie. Przeczytajmy artykuły na ten temat i znajdźmy odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania. Na sam koniec dodajmy, że do nauczania musimy się nadawać.