Dużo osób zastanawia się, gdzie tkwi sekret by wysyłane aplikacje wreszcie zaczęły wracać drogą mailową z czymś więcej aniżeli z informacją: ,,dziękujemy za zainteresowanie ofertą pracy i przesłanie życiorysu oraz listu motywacyjnego, ale…”. Właśnie czym jest to ,,ale’’ i jak sobie pomóc by praca marzeń stała się nareszcie możliwa do spełnienia?

Zaprojektuj ciekawe CV

Wyszukiwanie ogłoszeń odpowiadających własnym oczekiwaniom jest ważne, ale istotne jest również to, aby aplikacja wysyłana do potencjalnego pracodawcy, była atrakcyjna i miała szansę wyróżnić się na tle pozostałych. Ciekawe CV i list motywacyjny można zaprojektować w nawet najprostszym programie graficznym. Ewentualnie pozostaje opcja skorzystania z gotowego szablonu CV, jakie oferują niektóre — często darmowe — aplikacje do tworzenia grafik różnego typu.

Dobre CV powinno zawierać:

  • ciekawy projekt — np. ramki eksponujące poszczególne umiejętności;
  • informacje o pracowniku odpowiadające specyfice ogłoszenia — nie ma sensu informować rekrutera o ukończonym kursie dotyczącym florystyki, gdy praca wiąże się z branżą IT;
  • atrakcyjne zdjęcie, najlepiej w kolorze i wykonane przez fotografa — zwykłe „selfie” nie wchodzą w grę.

Będąc zaopatrzonym w taką aplikację, można przejść do szczegółów dotyczących poszukiwania zatrudnienia swoich marzeń.

Ustaw interesujące Cię filtry

Szukając zatrudniania, warto zupełnie zrezygnować z metody na „chybił-trafił” na rzecz korzystania z odpowiednich filtrów. Serwis Jobsora umożliwia przeglądanie ogłoszeń ze względu na:

  1. Rodzaj umowy,
  2. Miejsce wykonywania pracy,
  3. Branża i typ stanowiska,
  4. Wysokość zarobków,
  5. Inne, indywidualne kwestie.

Jak wynika z informacji zaprezentowanych powyżej, wystarczy poświęcić kilka chwil na ustawienie filtrów odpowiadających swoim oczekiwaniom i ambicjom.

Zweryfikuj swoje ambicje!

Istotnym aspektem procesu szukania pracy jest również weryfikacja własnych ambicji i umiejętności. Warto wówczas przypomnieć sobie o ukończonych kursach i szkoleniach, a także przeanalizować wszystkie swoje zainteresowania. Niewykluczone, że wśród nich znajdą się takie, które okażą się kartą przetargową do zdobycia wymarzonego stanowiska.

Zawsze warto inwestować własny wolny czas na doszkalanie się w dziedzinie, w której chce się dalej rozwijać. Internet daje takie możliwości. Można szukać u ,,guru’’, specjalistów w danej dziedzinie informacji, nowinek, pomysłów na na rozwój zawodowy. Dużo osób prowadzi specjalistyczne i ciekawe dla kandydatów profile na LinkedIN, blogi, portale czy specjalistyczne strony poświęconych konkretnym zawodom czy umiejętnościom. Nigdy nie jest za późno na naukę.

A każdy pracodawca jak nikt inny doceni chęci i zaangażowanie przyszłego pracownika. Same wzorowe dyplomy nie powiedzą rekruterowi tyle, ile fakt, że dalej pragnie się on dokształcać i rozwijać. Takie działania świadczą o dużym zaangażowaniu danej osoby i silnej motywacji do zdobycia wymarzonego miejsca pracy.