Praca na magazynie wbrew pozorom jest bardzo wymagająca. Nie tylko wymaga siły fizycznej, ale także i odpowiedniego skupienia. Wiele osób często pracę magazyniera rozważa jako ostateczność, kiedy tak naprawdę nie pozostały już żadne inne oferty. Nie mniej jednak praca na magazynie jest intratna i wymaga odpowiedniego doświadczenia i umiejętności. Co więcej CV dla pracownika magazynowego również powinno zostać odpowiednio przygotowane. Jeśli więc szukasz pracy na magazynie, sprawdź jak napisać nowoczesne CV, które przykuje uwagę twojego przyszłego pracodawcy.

Zastanów się, jak na prawdę wygląda praca magazyniera

Zanim zabierzesz się za pisanie CV i listu motywacyjnego dla magazyniera, w pierwszej kolejności przyjrzyj się ofertom pracy i zwróć uwagę na to, jak praca magazyniera na prawdę wygląda. Często widzisz, że osoba zatrudniona na stanowisku magazyniera ma przede wszystkim organizować na nim pracę. Czy to jednak wszystko? Pod pojęciem "organizacji pracy na magazynie" kryje się znacznie więcej. Najczęściej pełny zakres obowiązków, osoby zatrudnionej na tym stanowisku przedstawia się następująco:

  • przyjmowanie dostaw towarów
  • zaplanowanie odpowiedniego wykorzystania dostępnej przestrzeni magazynowej
  • kompletowanie towaru
  • odpowiednie rozkładanie towaru
  • oznaczanie towaru wedle zaleceń pracodawcy
  • przygotowywanie zamówień do transportu
  • prowadzenie czytelnej dokumentacji magazynowej
  • czynności związane z wysyłką towarów
  • obsługa urządzeń magazynowych

To jeszcze nie wszystko, ponieważ często zdarza się, że to właśnie magazynier ponosi odpowiedzialność za stan towarów, a także za przeprowadzenie procesu inwentaryzacji. Praca więc będzie wiązała się z dużym obciążeniem fizycznym, a także wymagana jest sprawność i dobry stan zdrowia.

Jaki jest twój cel zawodowy?

Niestety, nie istnieje idealny szablon CV dla magazyniera. Najlepiej będzie, jeśli tworzeniem życiorysu, a także listu motywacyjnego zajmiesz się od podstaw. W pierwszej kolejności skup się na podsumowaniu zawodowym. To właśnie ono pomoże wyróżnić twoje CV na tle innych. Koniecznie umieść je już w górnej sekcji swojego życiorysu, gdzie najczęściej pada wzrok rekrutera. Wspomnij kim jesteś, a także co już potrafisz. Nie zapomnij dodać o umiejętnościach, których chcesz się nauczyć lub rozwinąć. Napomknij także o swoich głównych celach zawodowych. Nie masz doświadczenia na stanowisku magazyniera? Nic się nie martw! To właśnie cele zawodowe jakie ci przyświecają, mogą przekonać pracodawcę do twojej osoby. Podkreśl swoje atuty takie jak np. siła fizyczna, a także wspomnij o dodatkowych kursach jakie udało ci się ukończyć. Tak przygotowane CV dla magazyniera na pewno rzuci się w oczy.

Masz doświadczenie? Musisz je odpowiednio przedstawić

Jak napisać CV dla pracownika magazynowego? Wyróżnij się na tle innych, opisując swoje doświadczenie. Pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz, a to właśnie życiorys i czasami list motywacyjny pracownika magazynowego, zastępuje pierwszy, potencjalny kontakt z pracodawcą. Podaj więc dokładne daty swoich poprzednich prac, a także nie zapomnij o dokładnym opisie zakresu obowiązków. Możesz posiłkować się ofertą pracy, gdyż często wyszczególnione są tam obowiązki, jakim będzie musiała sprostać nowo zatrudniona osoba. Uporządkuj swoje doświadczenie hierarchicznie, od najnowszego do najstarszego. Zadbaj o to, by na samym początku umieścić te obowiązki, które dokładnie pokrywają się z ofertą pracy na którą aplikujesz. Wówczas pracodawca będzie wiedział, że świetnie poradzisz sobie na magazynie, bo nabyłeś już niezbędne doświadczenie.

Podkreśl swoje atuty

Zwykle myślimy, że to list motywacyjny ma udowodnić, że jesteśmy odpowiednimi kandydatami na dane stanowisko. Nic bardziej mylnego! CV pracownika magazynowego, powinno wyraźnie wskazywać na cechy pożądane w tym zawodzie. Nie kończ więc tej sekcji życiorysu jedynie na sprawności fizycznej, gdyż nie jest to jedyna pożądana cecha. Pamiętaj, że pracownik magazynowy musi być samodzielny, by odpowiednio zorganizować i zarządzać czasem pracy. Musi być on także uczciwy gdyż odpowiada za stan towarów. Dobrze będzie, jeśli jesteś komunikatywny i umiesz pracować w zespole, gdyż na magazynie nie będziesz sam. Podkreśl także swoje zdolności logistyczne i umiejętność analitycznego myślenia. Dokładność i skrupulatność to twoje mocne strony? Nie zapomnij o nich wspomnieć. Tak przygotowane CV magazyniera, znacznie zwiększa twoje szanse na zdobycie tej pracy.